برگزاری کارگاه شناسایی اولویت های پژوهشی بیمارستان های دانشگاه

کارگاه شناسایی اولویت های پژوهشی بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی ایران روز پنجشنبه دوم آبان ماه در سالن طبقه هفتم ساختمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری؛ این کارگاه با مشارکت روسا و مدیران بیمارستان ها، روسای مراکز تحقیقاتی مدیریت بیمارستانی و مدیریت و اقتصاد سلامت، دستیاران دکترای تخصصی گروه اپیدمیولوژی و میزبانی معاونت تحقیقات و فناوری و ستاد راهبری بیمارستان های دانشگاه تشکیل شد.

در این کارگاه ابتدا دکتر عباس متولیان معاون تحقیقات و فناوری، تاکید کرد هدف از این کارگاه شناسایی اولویت های پژوهش در نظام سلامت (HSR) در بیمارستان های دانشگاه است به گونه ای که نتایج این طرح ها بتواند اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری مدیران در جهت ارتقای عملکرد و بهره وری بیمارستان ها را فراهم کند.

در ادامه نحوه استخراج موضوع ها و عنوان های پژوهشی از مشکلات اجرایی موجود در بیمارستان ها و روش اولویت بندی عنوان ها با تعیین معیارهای مطلوبیت و استفاده از تکنیک گروه اسمی توضیح داده شد.

سپس دکتر حمید پوراصغری، رییس مرکز تحقیقات مدیریت بیمارستانی، با ذکر مثال هایی به اهمیت انجام پژوهش های کاربردی در کمک به حل مسائل بیمارستان ها پرداخت.

در قسمت بعدی شرکت کنندگان در سه گروه امورمالی، منابع انسانی و کیفیت و اعتباربخشی به بحث و پیشنهاد موضوع و عنوان طرح های پژوهشی کاربردی پرداختند. در پایان نتایج کارگروه ها در جلسه پایانی کارگاه ارائه و جمع بندی شد.

به این ترتیب 11 عنوان پژوهشی در جهت حل مسائل و مشکلات بیمارستان های دانشگاه به تصویب رسید و مقرر شد که برای هریک از عنوان های مصوب، “درخواست برای ارائه پیشنهاد” (RFP) تهیه شود تا در مرحله بعدی یعنی فراخوان برای دریافت پروپوزال های پژوهشی مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *